Fast F1 car on black background. Formula one racing sportscar. 3D illustration.

W Polsce wyścigi Formuły 1 nigdy nie należały do szczególnie lubianych oraz faworyzowanych przez Polaków. Jednak pojawił się w pewnym czasie Robert Kubica, który swoją ciężką pracą wdrapał się na wyżyny dzięki, czemu cieszy się sporymi zarobkami. Jednak nie wszystko było tak usłane różami od początku. Do tego etapu w życiu Robert Kubica doszedł tylko i wyłącznie własnym wysiłkiem oraz staraniami. Dziś jest najbardziej znanym kierowcą Formuły 1 w Polsce. Czy zarobki takiej osoby mogą być duże?

Kim jest Robert Kubica?


Właściwie to Robert Józef Kubica, który przyszedł na świat 7 grudnia 1984 w Krakowie. Jest polskim kierowcą wyścigowym oraz rajdowym. Od 2006 do 2010 roku brał udział w zawodach Formuły 1. Jego początki były związane z BMW Sauber, natomiast w 2010 roku zasiadł już za kółkiem Renaulta. Jest bardzo ważną osobą, która zapisała się w historii F1 z racji tego, że jest pierwszym Polakiem, który startuje w wyścigach bolidów. Ważnym rokiem w karierze Kubicy jest sam debiut podczas Grand Prix Węgier w 2006 roku. Z kolei Grand Prix w Kanadzie 2008 okazało się dla niego bardzo szczęśliwe z tego względu, że zajął wówczas pierwsze miejsce oraz stanął na samym szczycie podium. W 2008 roku został wybrany na Najlepszego Sportowca Polski. Od 2013 roku stara się udzielać również w wyścigach rajdowych za kółkiem Citroena.

Ile zarabia Robert Kubica?


Zarobki Kubicy są mocno imponujące i prezentują się następująco:
• 2005 rok – 0, 2 miliona euro
• 2006 rok – 0, 8 miliona euro
• 2007 rok – 2, 8 miliona euro
• 2008 rok – 4, 5 miliona euro
• 2009 rok – 3, 5 miliona euro
• 2010 rok – 7, 5 miliona euro
• 2011 rok – 5 milionów euro
Co prawda Robert Kubica jest najbardziej rozpoznawalnym kierowcą z Polski, a to z kolei widać po tym, jak kształtują się jego zarobki. Jednak nie od razu stał się tak znanym zawodnikiem oraz konkurentem dla tych największych. Taki sukces, jak w każdym innym przypadku jest warunkowany przede wszystkim W przypadku podziału zarobków na na te pochodzące z wyścigów oraz rajdów, większość jest z tej pierwszej kategorii, ponieważ wyścigi rajdowe są zdecydowanie hobby aniżeli sposobem na dochód w życiu Roberta Kubicy. Można doszukać się wielu artykułów w internecie na mocy, których można twierdzić, że nie dostarczają one żadnych zysków Robertowi. Dlatego jego główne zarobki pochodzą przede wszystkim z wyścigów w Formule 1.

Robert Kubica bez dwóch zdań jest osobą, która zarabia dużo, lecz w pełni zasłużenie. W końcu Polacy oglądając wyścigi Formuły 1 mogą widzieć reprezentację Polski tak godnie reprezentowana właśnie przez Roberta Kubicę.

1 thought on “Ile zarabia Kubica

  1. Spore zarobki, ale np. w porównaniu do Lewandowskiego to jest jednak przepaść.

Comments are closed.