O oponach wielosezonowych – czy warto?

Masz dość ciągłego zmieniania opon letnich na zimowe i opon zimowych na letnie? No cóż, kolejki u wulkanizatora mogą zdenerwować niejedną osobę. Co więcej, wymiana opon z roku na rok kosztuje coraz więcej. A to powoduje, że wiele osób decyduje się na opony wielosezonowe. Czy warto w ogóle nimi się zainteresować? Czy samochód z oponami na cały rok będzie sprawował się równie dobrze zimą, jak i latem?

Dla kogo są opony wielosezonowe?

Opony wielosezonowe świetnie się sprawdzą dla osób, które używają samochodu na krótkich trasach. Tak więc dla starszych kierowców, którzy mało jeżdżą, na pewno będą odpowiednim rozwiązaniem. Ceny opon wielosezonowych wahają się w cenie od 100 złotych za sztukę. Kierowcy powinni brać pod uwagę te opony z górnej półki. Jak wiadomo opony premium są nieco droższe, a wtedy ceny są wyższe około od 200 złotych do nawet 2000 złotych za sztukę. Zawsze warto dołożyć do lepszych opon, ponieważ często złe opony, stare lub nieodpowiednie są przyczyną wypadków drogowych – tak było ostatnio niedaleko Łodzi, kiedy to samochód wpadł w poślizg – więcej o wypadkach drogowych w Łodzi i województwie łódzkim na lodzinfo.pl.

Jakie mają cech opony wielosezonowe?

Czy opony wielosezonowe czymś się wyróżniają? Zdecydowanie tak. Takie ogumienie cechuje się tym, że posiada:

  • długość drogi hamowania zależna od jakości opon,
  • trwałość bieżnika na wyższym poziomie,
  • poziom hałasu nieco większy niż w oponach z przeznaczeniem lato lub zima w odpowiednich okresach.

Zmienianie opon co sezon robi się uciążliwe dla kierowców, a jak wiemy sezon szybko mija. Ponadto większość kierowców oszczędza przy zakupie opon i wybiera tańsze opcje. Mimo wszystko w tej kwestii nie oszczędzajmy, ponieważ bezpieczeństwo swoje i pasażerów jest najważniejsze. Opony wielosezonowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią styl jazdy spokojny i nie jeżdżą zbyt często. Zakup opon wielosezonowych jest dobrą opcją. Tak więc jeśli zdecydujesz się na taki zakup, to mimo wszystko postaw na zakup opon renomowanej marki ze względu na wytrzymałość i bezpieczeństwo.