Używany Opel Corsa z lat 2000-2006

corsa

Miejski Opel z lat 2000-2006 jest dziś całkiem ciekawą propozycją wśród niedrogich aut segmentu B z drugiej ręki. Co ma do zaoferowania?

Historia i wersje

Trzecia generacja Corsy (oznaczenie C) została po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana w 1999 roku, a produkcję seryjną uruchomiono rok później. W Europie auto było dostępne jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, na niektórych innych rynkach natomiast można było nabyć Corsę w wersji sedan czy pick-up (zazwyczaj pod marką Chevrolet). Oprócz tego na bazie Corsy powstał kombi-van o nazwie Opel Combo.

Samochód oferowano z silnikami benzynowymi, w większości pochodzącymi z poprzedniej generacji modelu, o pojemnościach 1,0 – 1,8 l i mocach od 60 do 125 KM. Oprócz tego dostępny był diesel 1,3/70 KM od Fiata oraz 1,7/65-100 KM od Isuzu.

W roku 2002 przeprowadzono delikatny restyling wizualny, natomiast rok później auto przeszło pełnoprawny facelifting – zmieniono zderzaki i tylne światła oraz odświeżono paletę silnikową. Produkcję Corsy C w Europie zakończono wraz z wprowadzeniem kolejnej generacji w 2006 roku, w Brazylii auto było natomiast oferowane aż do roku 2013.

Poruszając się po drogach warto też mieć na uwadze różne niebezpieczeństwa, jakich mogą doświadczać kierowcy. Z tego względu przygotowaliśmy stronę nadrogach.pl, gdzie opisujemy wypadki i inne wydarzenia na drogach.

Czy warto polecić?

Opel Corsa C jest autem raczej pozbawionym polotu, ale również bez większych wad. Uważać trzeba, tradycyjnie dla aut niemieckiej marki, na korozję, diesle 1,7 nie grzeszą kulturą pracy czy trwałością, ale oprócz tego auto oferuje całkiem przyzwoitą przestronność czy właściwości jezdne i bywa naprawdę nieźle wyposażone (nawet 6 airbagów, klimatyzacja, tempomat, czujniki deszczu czy „ksenony”). W połączeniu z cenami startującymi od ok. 2000 zł za jeżdżący egzemplarz, Corsa staje się ciekawą propozycją na niedrogie, miejskie „wozidło”.