Leasing Mercedes GLA 250 e, dlaczego warto? – 4 powody

Leasing aut staje się coraz modniejszy wśród Polaków. Obok najnowszych hybrydowych napędów spalinowych, a także całkowicie elektrycznych jednostek, istnieją dodatkowe usługi. Leasing Mercedes, czy to naprawdę się opłaca?
Przekonajmy się o tym, jakie argumenty w formie wymienionych korzyści przemawiają za takim rozwiązaniem oraz dlaczego warto się tym zainteresować.

Czym tak naprawdę jest leasing, jaka jest jego istota?

Zanim przejdziemy do korzyści, króciutko wyjaśnijmy, czym jest sam leasing? 
Otóż tak naprawdę Leasing Mercedes GLA 250 e polega na długoterminowym wynajmie samochodu, przeznaczonego dla konsumentów indywidualnych (prywatnych klientów) bądź wynajem konsumencki firmowy. Proponowany rodzaj usługi pozwala na użytkowanie pojazdu przez określony czas oraz na podstawie stałej miesięcznej opłaty. W takim modelu finansowania każda opłata uiszczana jest w postaci raty, ??albowiem najem długoterminowy pojazdu pozwala zaoszczędzić nawet do 45 procent wszystkich kosztów. Są to comiesięczne ponoszone koszty, które przede wszystkim dotyczą  konserwacji oraz zarządzania pojazdem. Dodatkowo do kwoty zostaje wliczona opłata za ubezpieczenie auta, co jest z punktu widzenia portfela kierowcy, zawsze ekonomiczne. 

Bardziej opłaca się wynajmować samochody, zamiast je kupować, dlaczego właśnie tak, a nie na odwrót?

Pierwsza rzecz: Ubezpieczenie każdego pojazdu, jego proces załatwiana jest niezwykle czasochłonny i kosztowny. Dlatego każdy kierowca korzystający na co dzień z leasing Mercedes GLA 250 e uzyskuje dostęp do najnowszych modeli aut oraz tych nieco starszych,  używanych egzemplarzy. Jednak przy tym każdy pojazd wynajmowany jest już od razu z pełnym ubezpieczeniem składek AC + OC w atrakcyjnej cenie.

Po drugie: Każdy egzemplarza,  przed dopuszczeniem go do najmu długoterminowego z cyklu leasing Mercedes GLA 250 e albo inny model ─ przechodzi gruntowne sprawdzanie pod względem technicznym.

Po trzecie: Każdy kierowca po zakończeniu leasingu,  po dokonaniu spłaty całej wartości pojazdu, może go bezpiecznie i bez obaw odsprzedać następnemu kierowcy. Wówczas nowy właściciel nabywający pojazd ma  gwarancję rzetelnie  udokumentowanej  przeszłości dot. pochodzenia samochodu, serwisu i napraw oraz fabrycznej daty produkcji, przebiegu. 

Uwaga!: Warto wiedzieć, że po zakończeniu najmu, wynajmowany samochód w całości przechodzi na własność klienta. Proces ten nazywa się ‘’z dojściem na własność’’, w kontekście użytkowanego podczas leasingu pojazdu.

Po czwarte: Podpisywana dwustronna umowa stanowiąca o przedmiocie najmu, jakim jest wynajem określany jako  leasing Mercedes GLA 250 e, może zawierać ujęte tzw. usługi dodatkowe. Mogą to być, np.: konserwacja klimatyzacji, wymiana opon na zimowe lub letnie, assistance, czyli pomoc drogowa, prywatna opieka medyczna, gdyby wydarzył się wypadek na drodze, tankowania wraz z dojazdem do klienta w chwili, kiedy zabraknie paliwa w baku na autostradzie itd. 

Otóż wymienione powyżej opcje dodatkowe są również  wliczane, tzn. wkalkulowane w cenę jednomiesięcznej  opłaty leasingowej.

PODSUMOWANIE
Podsumowując krótko, Mercedes na wynajem zdecydowanie zawsze się opłaca i w pełni sprawdza model finansowania auta z dojściem na własność.