Subwoofer do auta – jak tuningować nagłośnienie w samochodzie?

W większości przypadkach samochody są wyposażone w standardowe nagłośnienie, które z reguły kierowcą nie wystarcza. Większość kierowców decyduje się na poprawienie brzmienia w samochodzie i wyposaża samochód w dodatkowe nagłośnienie. Co powinniśmy wymienić, by poprawić jakość dźwięku w naszym samochodzie?

Wymiana radia samochodowego – czy ma sens?

Z reguły poprawa nagłośnienia wynika bardziej z wymiany radia niż głośników. W samochodach zamontowane zostały radia fabrycznie, które generuje niską jakość dźwięku.

A może dodatkowe głośniki do wyposażenia samochodu?

Jeśli chodzi o dodatkowe głośniki, powinniśmy sprawdzić czy przeznaczone są do odtwarzania różnego rodzaju dźwięku. Jeśli tak, to wcale nie będzie konieczny zakup takie sprzętu, z racji, że kilka głośników wystarczy, aby uzyskać efekt jaki chcemy uzyskać. Domowe porady w temacie samodzielnego montażu głośników znajdziesz na blogu Faktycznie.pl. Nie montuj głośników na tylnej półce, ponieważ muzyka powinna płynąć z przodu. Przednie głośniki powinny być wygłoszone przez obudowę tych części. Pamiętaj, że jeśli już dokładamy głośniki, to wygłusz je gąbką akustyczną.

Może w takim razie subwoofer do samochodu?

Profesjonalne nagłośnienie kojarzy się wielu osobom z subwooferem, który daje basowe brzmienie. Bas wpływa na brzmienie dźwięku. Chcąc wybrać dobry subwoofer do samochodu, zwróć uwagę na moc sprzętu. Powinna być niższa od wzmacniacza.

Subwoofer do auta

Subwoofer niskotonowy, czyli głośnik niskotonowy to niezbędny element wyposażenia auta. Sygnał przesyłany jest przez filtr dolnoprzepustowy do subwoofera, który oddziela niskie częstotliwości dla obu kanałów.

Gdzie montuje się subwoofer?

Subwoofer montujemy z tyłu w aucie na skrzynce, czyli w bagażniku. W zasadzie to nie ma znaczenia na dźwięk brzmienia, jednak wpływa na jakość basów.

Można również wykorzystać do poprawienia dźwięku w aucie specjalne maty i dodatkowe wygłuszenie drzwi. Zazwyczaj to właśnie ten sposób jest stosowany jako pierwszy, gdy intresuje nas podniesienie jakości dźwięku. Recepta  na poprawę niskich tonów w samochodzie wydaje się tylko pozornie prosta. Na pewno dobrym pomysłem jest montaż dodatkowych głośników niskotonowych w postaci tuby i podłączenie ich do radia. Oczywiście subwoofer jest ważnym elementem samochodu dla miłośników dobrego brzmienia.